Макбрайд вкарва 29, Робинсън се завръща от контузия, докато Никс побеждават Раптърс със 145-101
AP News | 2024-03-28 | 04:16:18

ТОРОНТО (AP) — Майлс Макбрайд вкарва 29 точки, Джейлън Брънсън има 26 и Никс никога не изостават при победа със 145-101 над падайки Торонто Раптърс в сряда вечерта, най-голямата победа на Ню Йорк този сезон.

Прешъс Ачиуа имаше 19 точки и 13 борби срещу бившия си отбор, докато Никс спечелиха за седми път в осем мача, определяйки сезона -висок за точки и помете серията от четири мача за сезона с Торонто.

Центърът на Никс Мичъл Робинсън игра за първи път, откакто получи контузия на левия глезен през декември, която го извади от игра за 50 мача. 7-футовият не беше играл, откакто се контузи при загубата от Бостън на 8 декември, по-късно претърпя операция.

Робинсън влезе от пейката и отбеляза осем точки.

Грейди Дик вкара рекордните в кариерата си 23 точки за Торонто, а Гари Трент-младши имаше 18, но Раптърс с къси играчи загубиха 12-ата си поредна загуба и паднаха до 1-13 срещу противниците си от Атлантическата дивизия.

Маржът от 44 точки беше най-голямата домакинска загуба на Торонто в историята на франчайза, засенчвайки загубата от 41 точки от Ню Орлиънс на 5 март.

Макбрайд, който вкара 18 през първата четвърт, се изправи срещу Никс запис, като направи шест тройки в периода.

Брансън вкара 11 точки във второто, докато Никс поведоха с 80-59 на полувремето. 80-те точки бяха най-многото, което отборът отбеляза за полувреме този сезон.

Бившият Raptor OG Anunoby не беше на разположение при завръщането си в Торонто поради контузия в десния лакът, която го извади от 22 от последните 25 игри.

Гарджът на Никс Алек Бъркс седна за втори пореден мач заради изкълчено дясно рамо.

Гардът на Торонто Очай Агбаджи се приземи тежко върху дясното си бедро, докато той и Макбрайд се вдигнаха за лобов пас към Ню Йорк кошница по средата на първата. На Агбаджи му помогнаха да стигне до съблекалнята, тъй като не успя да натовари десния си крак. Той не се завърна и Раптърс казаха, че е получил контузия на дясното бедро.

Торонто вече беше без титуляри и бившите Никс RJ Барет и Имануел Куикли, които все още са в процес на възстановяване за завръщане в състезанието, както и контузени титуляри Скоти Барнс (лява ръка) и Якоб Поелтъл (ляв пинки).

Центърът на Раптърс Джонтей Портър, който е разследван от НБА за предполагаем хазарт, пропусна третия си пореден мач.